1. بخش سربرگ (Heading) که شامل اطلاعات فردی از قبیل نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، آدرس، ایمیل، شبکه های اجتماعی، آدرس وبسایت شخصی و غیره است.
  2. پروفایل تحصیلی (شامل دو مقطع تحصیلی اخیر و تاریخ شروع و پایان تحصیل)
  3. افتخارات، جوایز و تقدیرنامه ها
  4. معدل تحصیلی برای هر مقطع از سوابق تحصیلی
  5. فعالیت های غیر درسی که در دانشگاه یا دبیرستان داشته اید
  6. فعالیت های داوطلبانه ای که در آنها شرکت کرده اید
  7.سرگرمی ها/ علایق
  8. مهارت ها (زبان، کامپیوتر و غیره )

نکات مربوط به رزومه خوب برای اپلای

 1. در هر بخش رزومه باید ترتیب زمانی معکوس را رعایت کنید. به عنوان مثال اگر سوابق کاری خود را می نویسید باید به ترتیب از آخرین شغل خود شروع به نوشتن کنید.
 2.  خیلی مهم است که به هر تجربه، مهارت و دستاوردی که منحصر به فرد است و شما را از سایر افراد کاندید جدا می کند در رزومه خود اشاره کنید.
 3. مراقب باشید که اطلاعات فرم و فایل رزومه در ظاهر و ساختار رزومه با یکدیگر سازگار باشند مثلاً بخش هایی که می خواهید برجسته و بولد کنید یا جاهایی که باید از حروف بزرگ انگلیسی (مثل نام و نام خانوادگی، تیتر ها و عنوان های هر بخش از (رزومه) در سرتاسر رزومه به طور یکسان رعایت شود.
  هم چنین در محتوای رزومه تناقضی نداشته باشید. به عنوان مثال در تاریخ هایی که برای دوره های آموزشی، سوابق شغلی، سوابق تحصیلی و در کل هر دوره زمانی که در رزومه می نویسید با سایر آن ها تناقض نداشته باشد.
 4. یک فایل رزومه خود را به افرادی که قرار است برای شما توصیه نامه بنویسند، بدهید.
 5.  قبل از ارسال، رزومه خود را به اطرافیان و دوستان با تجربه خود نشان دهید و نظرشان را بپرسید.
 6. آخرین نکته اما مهم تر از همه، رزومه را برای رفع هرگونه اشتباه تایپی و هرگونه خطا در محتوای اطلاعات رزومه چندین مرتبه بازخوانی و بررسی کنید.